Q&A

Vaše dotazy

Můžu seminář využít k celkovému vyladění v životě?

Samozřejmě. Cvičení a relaxaci využijete naplno. A náš vztah k výživě je něco velmi zásadního. I když pro Vás nebude tak urgentní zamýšlet se nad tím, kdy jím, v jakém pocitovém rozpoložení, v jakém množství a kvalitě, přesto uvědomění si těchto souvislostí je zásadní pro celkové vyladění. Lze tak ušetřit vzácnou energii ... k potřebným rozhodnutím, pozitivním změnám, laskavému náhledu na sebe ... Ostatně vyladění osobního života je podstatnou částí našeho konceptu.   

Chci přestat kouřit, hrozně mě to otravuje, ale bojím se ztloustnutí. Taky mám strach ze selhání. Pomůže mi seminář?

Obecně máme velmi mylné doměnky o pevné vůli. Jsme vlečeni myšlenkovými programy o své slabosti. Pro kurz je nejpodstatnější Vaše motivace. Pro její ujasnění se vžijte do toho, co všechno můžete získat. Zkuste si představit ten lehký krok, prociťte ranní procházku lesem, ochutnejte ten nesčetnými vůněmi nasycený vzduch ... Zrovna Vám se bude výživová část velmi hodit na Vaší cestě, ať se pro seminář IH rozhodnete před či po zanechání kouření. Osobně Vám mohu doporučit odborníka, který se této problematice věnuje na světové úrovni a je mnoho let napřed málo efektivním ustáleným postupům. Je to psychoterapeut Libor ČINKA, www.cetros.cz. Přeji Vám to nejlepší.

Ráda bych zhubla, Váš seminář mě velmi oslovil. Zajímám se o zdravou výživu, ale nejsem schopna to praktikovat v běžném životě, nenacházím energii a čas, takže praktická část by se mi hodila. Jen mám obavy ze cvičení. Nejsem vůbec sportovní typ, stydím se chodit se svou váhou na lekce. A taky nevím, zda bych zvládla ty relaxace.

S relaxací si opravdu nedělejte starosti. To je tak přirozená a potřebná záležitost, že jde sama:) Se cvičením Vám mohu poradit, aby jste začala s příjemně svěžími procházkami, postupně přidávat na délce. Začněte nejlépe dnes, třeba jen 10 minut. Je to ten nejpřirozenější pohyb. Časem takto nenápadně můžete získat sympatickou kondičku a mnoho zdravotních benefitů. Ale i bez toho můžete začít cvičit - lehce a postupně přidávat, v úctě ke svému tělu. Na mých cvičebních lekcích vedu klienty, aby věnovali ten vzácný čas jen sobě. Často máme i zavřené oči, abychom se lépe mohli naladit. Porovnávat se s někým je nesmysl. Jsme ve všem naprosto jedinečné bytosti.

Váš projekt mne velmi zaujal, ale jsem z Prahy. Tady jsem nic takového nenašla. Nechystáte náhodou něco podobného i v Praze?

Pro tyto případy jsou 2 možné varianty: Individuální kurz IH (min. 2 delší setkání) a prožitkový Intenzivní seminář IH. Pokud cítíte velké propojení s mým projektem  - neváhejte se přihlásit. Já sama jsem absolvovala nespočet workshopů, seminářů, kurzů v Praze, dojížděla tam i jen na dvě hodiny. Nicméně mi přijde mnohem šťastnější se přesouvat do HK, do města na soutoku, s velmi příjemným rytmem, s úžasnými městskými lesy kousek od našeho prostoru ... Samotnou cestu lze využít k relaxaci, ve svém tichu...

Jak to vypadá muži na vašich kurzech?

Lepší se to:)) Je to o Vaši asertivitě. U nás jsou muži vítáni. Na kurzech je samozřejmě převaha žen, ale stateční mužové nelitují - v hubnutí mají i lehkou biologickou výhodu. A metodika je vhodná pro ženy i muže.

Můžu se kurzu účastnit se svou dcerou?

Nezletilý musí mít v našich kurzech vždy svolení od svých zákonných zástupců, což by bylo splněno. Ale zvažte věk. Osobně doporučuji od 13 let nejdříve. Samozřejmě záleží na konkrétní zralosti. Pro děti je naprosto zásadní příklad rodičů a citlivé vedení.

© 2017 INTUITIVNÍ HUBNUTÍ, Olga Štulírová
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!